Select (or other) (4.2.2) - en to da translation catalogue (7 entries)

en: - None -
da: - Ingen -

en: Fields
da: Felter

en: Select list
da: Valgliste

en: Check boxes/radio buttons
da: Afkrydsningfelter/radioknapper

en: About
da: Om

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: No placeholder
da: Ingen placeholder
