Select (or other) (4.2.2) - en to fi translation catalogue (8 entries)

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Fields
fi: Kentät

en: Select list
fi: Valintalista

en: Check boxes/radio buttons
fi: Valintalaatikot/radionapit

en: About
fi: Tietoja

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: No placeholder
fi: Ei paikkamerkkiä
