Select (or other) (4.2.2) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Fields
fr: Champs

en: Applications
fr: Candidatures

en: Select list
fr: Liste de sélection

en: Check boxes/radio buttons
fr: Cases à cocher/boutons radio

en: About
fr: À propos

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder

en: No placeholder
fr: Aucun placeholder
