Select (or other) (4.2.2) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: - None -
pl: - Brak -

en: Fields
pl: Pola

en: Applications
pl: Aplikacje

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Check boxes/radio buttons
pl: Pola wyboru/lista pól radio

en: - Other -
pl: - Inne -

en: About
pl: O stronie

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: No placeholder
pl: Brak zaślepki
