Select (or other) (4.2.2) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Fields
tr: Alanlar

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Check boxes/radio buttons
tr: Onay kutuları/radyo düğmeleri

en: About
tr: Hakkında

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder

en: No placeholder
tr: Yer tutucu yok
