Select (or other) (4.2.0) - en to cs translation catalogue (8 entries)

en: - None -
cs: - Nic -

en: Fields
cs: Pole

en: Select list
cs: Seznam

en: Check boxes/radio buttons
cs: Zaškrtávací políčka/přepínače

en: About
cs: Popis

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: No placeholder
cs: Žádný zástupný symbol
