Select (or other) (4.2.0) - en to et translation catalogue (7 entries)

en: - None -
et: - Puudub -

en: Fields
et: Väljad

en: Select list
et: Valikvastustega nimekiri

en: Check boxes/radio buttons
et: Märkeruudud/raadionupud

en: About
et: Programmist

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
et: Tekst mida kuvatakse välja sees kuni väärtust hakatakse sisestama. Seda vihjet kasutatakse näiteväärtusena või lühikirjeldusena oodatud formaadist.

en: No placeholder
et: Placeholder puudub
