Select (or other) (4.1.0) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Fields
fa: فیلدها

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: Check boxes/radio buttons
fa: چک باکس/رادیویی

en: About
fa: درباره

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.
