Select Text Value (2.0.0-rc1) - en to hr translation catalogue (8 entries)

en: None
hr: Nema

en: Other
hr: Ostalo

en: Allowed values list
hr: Popis dopuštenih vrijednosti

en: About
hr: Opis

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
hr: Moguće vrijednosti polje može sadržati. Unesite jednu vrijednost po redu, u obliku ključ|etiketa.

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
hr: Ključ je pohranjena vrijednost i mora biti numerička. Oznaka će biti korištena u prikazu vrijednosti i obrascima uređivanja.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
hr: Etiketa je proizvoljna: ukoliko red sadrži jedan broj, on će biti korišten kao ključ i etiketa.

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
hr: Popisi etiketa su također prihvatljivi (jedna etiketa po redu), samo ukoliko polje još nema nikakvu vrijednost. Brojčani ključevi će biti automatski stvoreni iz položaja na p opisu.
