Select Text Value (2.1.0-beta1) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: None
da: Ingen

en: Other
da: Anden

en: Select type
da: Vælg type

en: Allowed values list
da: Liste af tilladte værdier

en: Select
da: Vælg

en: Allowed values
da: Tilladte værdier

en: About
da: Om

en: Radio Buttons
da: Radioknapper

en: Checkboxes
da: Afkrydsningsfelter

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
da: Værdierne som dette felt kan indeholde. Indtast én værdi pr. linje på formen nøgle|værdi.

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
da: Nøglen er den værdi, som gemmes i databasen. Nøglen ska være numerisk. Etiketten bruges ved visning og i redigeringsformularer.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
da: Etiketten er valgfri: Hvis en linje kun indeholder ét tal, vil det blive brugt både som nøgle og etiket.

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
da: Lister af etiketter accepteres også (én etiket pr. linje), men kun hvis feltet endnu ikke indeholder værdier. Numeriske nøgler genereres automatisk udfra placeringerne i listen.
