Select Text Value (2.1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: None
sv: Ingen

en: Other
sv: Övriga

en: Select type
sv: Välj typ

en: Allowed values list
sv: Lista med tillåtna värden

en: Select
sv: Välj

en: Allowed values
sv: Tillåtna värden

en: About
sv: Om

en: Radio Buttons
sv: Envalsknappar

en: Checkboxes
sv: Kryssrutor

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
sv: De möjliga värden detta fält kan innehålla. Ange ett värde per rad med formatet nyckel|etikett.

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
sv: Nyckeln är det lagrade värdet och måste vara numeriskt. Etiketten kommer att användas för visade värden och på redigeringsformulär.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
sv: Etiketten är valfri. Om en rad innehåller ett ensamt tal kommer det att användas både som nyckel och etikett.

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
sv: Listor av etiketter godtas också (en etikett per rad), men bara om fältet inte innehåller några värden ännu. Numeriska nycklar kommer automatiskt att genereras från positionerna i listan.
