Select Text Value (8.x-1.2) - en to fi translation catalogue (9 entries)

en: None
fi: Ei mitään

en: Other
fi: Muu

en: Allowed values list
fi: Lista sallituista arvoista

en: Select
fi: Valitse

en: About
fi: Tietoja

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
fi: Lista kentälle sallittavista arvoista. Syötä yksi arvo riviä kohden muodossa avain|etiketti (engl. key|label).

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
fi: Avain on tallennettu arvo ja sen on oltava numeerinen. Etikettiä käytetään näytetyissä arvoissa ja muokkauskaavakkeissa.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
fi: Etiketti on valinnainen vaihtoehto: jos rivi sisältää yksittäisen luvun sitä käytetään sekä avaimena että etikettinä.

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
fi: Voit syöttää etiketit myös listana (yksi riviä kohti), tämä on mahdollista vain jos kentässä ei ole entuudestaan tallennettuja arvoja.  Järjestelmä luo etiketeille numeeriset avaimet sen perusteella missä kohtaa listaa se sijaitsee.
