Self evaluation (2.0.0-beta2) - en to eu translation catalogue (67 entries)

en: Home
eu: Azala

en: Title
eu: Izenburua

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Description
eu: Azalpena

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: URLs
eu: URL-ak

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Edit
eu: Editatu

en: Search
eu: Bilatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Weight
eu: Pisua

en: Image
eu: Irudia

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Back
eu: Itzuli

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Open
eu: Ireki

en: View
eu: Bista

en: Display
eu: Bistaratu

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Text
eu: Testua

en: Theme
eu: Tema

en: ID
eu: IDa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Created
eu: Sortua

en: Question
eu: Galdera

en: Creation date
eu: Sortze data

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Published
eu: Argitaratua

en: Filter
eu: Iragazkia

en: URL alias
eu: URL ezizenak

en: Owner
eu: Jabea

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Note
eu: Oharra

en: Log in
eu: Sartu

en: Choices
eu: Aukerak

en: Close
eu: Itxi

en: Full
eu: Osoa

en: Authoring information
eu: Egilearen informazioa

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Publishing options
eu: Argitaratze aukerak

en: Select List
eu: Aukeratu zerrenda

en: Choice
eu: Aukera

en: Results
eu: Emaitzak

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Themes
eu: Temak

en: comment
eu: iruzkina

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Questions
eu: Galderak

en: Form
eu: Formularioa

en: Publish
eu: Argitaratu

en: About
eu: (r)i buruz

en: Comma (,)
eu: Kakotxa (,)

en: Dashboard
eu: Aginte-panela

en: Publishing status
eu: Argitaratze egoera

en: Structure
eu: Egitura
