Self evaluation (8.x-1.0-alpha2) - en to bo translation catalogue (57 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Administration
bo: དོ་དམ

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Search
bo: འཚོལ

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Image
bo: པར་རིས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Back
bo: ཕྱིར་ལོག

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Open
bo: ཁ་ཕྱེ

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Display
bo: མངོན་འཆར

en: Updated
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན་པ

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Theme
bo: བརྗོད་གཞི

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Continue
bo: མུ་མཐུད

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Question
bo: དྲི་བ

en: Comment
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: URL alias
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང་གཞན

en: Widget
bo: ཡོ་བྱད

en: Owner
bo: བདག་པོ

en: Configuration
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Log in
bo: ནང་འཇུག

en: Choices
bo: གདམ་ཚན

en: Close
bo: ཁ་རྒྱག་པ།

en: Full
bo: ཆ་ཚང

en: Authoring information
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་པའི་སྐོར

en: Authored on
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་པའི་དུས

en: Token
bo: མཚོན་གྲངས

en: Publishing options
bo: ཁྱང་སྤེལ་བྱེད་སྟངས

en: Results
bo: མཇུག་འབྲས

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Themes
bo: བརྗོད་གཞི

en: Form
bo: རེའུ་མིག

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Dashboard
bo: ཆ་འཕྲིན་ངོས

en: Absolute
bo: བལྟོས་མེད་གནས།

en: Structure
bo: སྒྲིག་གཞི
