Self evaluation (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (79 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Administration
ja: 管理

en: URLs
ja: URL

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Weight
ja: ウェイト

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Back
ja: 戻る

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Open
ja: オープン

en: View
ja: ビュー

en: Display
ja: 表示

en: Updated
ja: 更新

en: Text
ja: テキスト

en: Theme
ja: テーマ

en: User
ja: ユーザー

en: Continue
ja: 継続

en: Created
ja: 作成

en: Question
ja: 質問

en: Answer
ja: 回答

en: Creation date
ja: 作成日時

en: Comment
ja: コメント

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: URL alias
ja: URLエイリアス

en: Percent
ja: パーセント

en: Widget
ja: ウィジェット

en: Owner
ja: 所有者

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Note
ja: 注意

en: Log in
ja: ログイン

en: Choices
ja: 選択肢

en: Close
ja: 閉じる

en: Threshold
ja: しきい値

en: Full
ja: すべて

en: Shared
ja: 共有

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Token
ja: トークン

en: Result
ja: 結果

en: Publishing options
ja: 掲載オプション

en: Select List
ja: 選択リスト

en: Results
ja: 結果

en: Changed
ja: 変更済

en: Enter username
ja: ユーザー名を入力

en: Themes
ja: テーマ

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Questions
ja: 質問

en: Form
ja: フォーム

en: Publish
ja: 掲載

en: About
ja: アバウト

en: Step
ja: ステップ

en: Answers
ja: 解答

en: Bundle
ja: バンドル

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: Question type
ja: 問題の型

en: Maximum Score
ja: 最高得点

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Thresholds
ja: しきい値

en: Structure
ja: サイト構築

en: Creation Date
ja: 作成日

en: Sign in
ja: サインイン

en: Link label to the referenced entity
ja: ラベルを参照先エンティティへリンク

en: The @entity-type %label has been deleted.
ja: @entity-type %label を削除しました。
