Self evaluation (8.x-1.0-alpha2) - en to ku translation catalogue (46 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Administration
ku: به‌ڕێوه‌بردن

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Search
ku: گەڕان

en: Weight
ku: سەنگ

en: Image
ku: وێنە

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Open
ku: کراوە

en: View
ku: پیشاندان

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Text
ku: دەق

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Continue
ku: بەردەوام بە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Question
ku: پرسیار

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Owner
ku: خاوەن

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Log in
ku: چوونە ژوورەوە

en: Choices
ku: هەڵبژاردنەکان

en: Authoring information
ku: زانیاریی بڵاوکراوە

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Publishing options
ku: هه‌ڵبژاردنه‌کانی بڵاوکراوە‌

en: Results
ku: ئه‌نجامەکان

en: Themes
ku: ڕووکارەکان

en: Publish
ku: بڵاوبکەوە

en: About
ku: دەربارە

en: Dashboard
ku: داشبۆرد

en: Structure
ku: پێکهاتە
