Semantica (8.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (25 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: None
ar: لا شيء

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: المساعدة

en: Text
ar: نص

en: Vertical
ar: عمودي

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Footer
ar: التذييل

en: Custom
ar: مخصص

en: Basic
ar: الأساسي

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Do not display
ar: لا تعرضها

en: Logout
ar: خروج

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: sort ascending
ar: رتب تصاعديا

en: sort descending
ar: رتب تنازليا

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)
