Semantica (8.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (18 entries)

en: Home
is: Heim

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Text
is: Tekstur

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Footer
is: Síðufótur

en: Custom
is: Sergjørt

en: User login
is: Brúkara-innriting

en: Add new comment
is: Ger viðmerking

en: Do not display
is: Vís ikki

en: Go to first page
is: Far til fyrstu síðu

en: Go to last page
is: Far til síðstu síðu

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: sort ascending
is: raða hækkandi

en: sort descending
is: raða lækkandi

en: (active tab)
is: (virkið spjaldur)
