Semantica (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Login
ja: ログイン

en: None
ja: なし

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Text
ja: テキスト

en: Vertical
ja: 垂直

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Footer
ja: フッター

en: Custom
ja: カスタム

en: Basic
ja: 基本

en: User login
ja: ユーザーログイン

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Do not display
ja: 表示しない

en: Logout
ja: ログアウト

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: mobile
ja: モバイル

en: Pagination
ja: ページ送り

en: sort ascending
ja: 昇順で並び替える

en: sort descending
ja: 降順で並び替える

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: (active tab)
ja: (アクティブなタブ)

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ja: コンテンツタイプがまだ作成されていません。<a href="@create_content">コンテンツタイプ作成ページ</a>で新しいコンテンツタイプを追加してください。

en: Site header
ja: サイトヘッダー

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション
