Semantica (8.x-1.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Login
sv: Logga in

en: None
sv: Ingen

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Help
sv: Hjälp

en: Vertical
sv: Vertikal

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Footer
sv: Sidfot

en: Custom
sv: Anpassad

en: Basic
sv: Grundläggande

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Do not display
sv: Visa ej

en: Logout
sv: Logga ut

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: mobile
sv: mobil

en: Pagination
sv: Paginering

en: sort ascending
sv: sortera i stigande ordning

en: sort descending
sv: sortera i fallande ordning

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: (active tab)
sv: (aktiv flik)

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Last page
sv: Sista sidan

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
sv: Du har inte skapat någon innehållstyp ännu. Gå till sidan <a href="@create_content">skapa innehållstyp</a> för att lägga till en ny innehållstyp.

en: Site header
sv: Sidhuvud för webbplats

en: First page
sv: Första sidan

en: Page @items.current
sv: Sida @items.current

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder
