Semantica (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Login
tr: Giriş

en: None
tr: Hiçbiri

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Text
tr: Metin

en: Vertical
tr: Dikey

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: Basic
tr: Temel

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Do not display
tr: Gösterme

en: Logout
tr: Çıkış

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: mobile
tr: mobil

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: sort ascending
tr: artan sırada

en: sort descending
tr: azalan sırada

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: Stacked
tr: Yığılı

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Site branding
tr: Site markası

en: Site header
tr: Site Başlığı

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri
