Semantica (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Home
da: Hjem

en: None
da: Ingen

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Text
da: Tekst

en: Vertical
da: Vertikal

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Footer
da: Sidefod

en: Custom
da: Tilpasset

en: Basic
da: Grundlæggende

en: User login
da: Log ind

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Do not display
da: Vis ikke

en: Logout
da: Log ud

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: mobile
da: mobil

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: sort ascending
da: sorter stigende

en: sort descending
da: sorter faldende

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Previous page
da: Forrige side

en: Last page
da: Sidste side

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til siden <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: Site header
da: Sidehovede

en: First page
da: Første side

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger
