Semantica (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Login
fa: ورود

en: None
fa: هیچ

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Text
fa: متن

en: Vertical
fa: عمودی

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Basic
fa: پایه

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Do not display
fa: عدم نمایش

en: Logout
fa: خروج

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: sort ascending
fa: صعودی

en: sort descending
fa: نزولی

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه
