Semantica (8.x-1.0-alpha2) - en to vi translation catalogue (25 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Login
vi: Đăng nhập

en: None
vi: Không có

en: Go to previous page
vi: Đến trang kế trước

en: Go to next page
vi: Đến trang sau

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Text
vi: Văn bản

en: Vertical
vi: Dọc

en: Page title
vi: Tiêu đề trang

en: Footer
vi: Phần chân

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Basic
vi: Cơ bản

en: User login
vi: Đăng nhập

en: Add new comment
vi: Viết bình luận

en: Do not display
vi: Không hiển thị

en: Logout
vi: Thoát

en: Go to first page
vi: Đến trang đầu tiên

en: Go to last page
vi: Đến trang cuối cùng

en: Primary tabs
vi: Tab chính

en: Secondary tabs
vi: Thẻ phụ

en: sort ascending
vi: sắp xếp tăng dần

en: sort descending
vi: sắp xếp giảm dần

en: Main page content
vi: Nội dung chính của trang

en: (active tab)
vi: (tab hoạt động)

en: Previous page
vi: Trang trước
