Semantic UI (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Description
fa: شرح

en: Name
fa: نام

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Uninstall
fa: عزل

en: Select all rows in this table
fa: انتخاب همه سطرها در این جدول

en: Deselect all rows in this table
fa: عدم انتخاب همه سطرها در این جدول

en: Installed
fa: نصب شده

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Drag to re-order
fa: برای بازآرایی بکشید

en: No modules are available to uninstall.
fa: هیچ ماژولی جهت حذف وجود ندارد.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
fa: این مجوز از نقش کاربر شناخته شده گرفته شده است.

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: The block cannot be placed in this region.
fa: بلوک نمی‌تواند در این ناحیه قرار داده شود.

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن
