Semantic UI (8.x-1.0) - en to is translation catalogue (16 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Description
is: Lýsing

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Uninstall
is: Fjarlægja

en: Select all rows in this table
is: Velja allar raðir í töflunni

en: Deselect all rows in this table
is: Afvelja allar raðir í töflunni

en: Next page
is: Næsta síða

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Drag to re-order
is: Dragðu til að endurraða

en: (active tab)
is: (virkur flipi)

en: Last page
is: Síðasta síða
