Semantic UI (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Description
ja: 説明

en: Name
ja: 名前

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Uninstall
ja: アンインストール

en: Select all rows in this table
ja: このテーブルのすべての列を選択する

en: Deselect all rows in this table
ja: このテーブルのすべての列を非選択にする

en: Installed
ja: インストール済み

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Drag to re-order
ja: ドラッグして並べ替え

en: Pagination
ja: ページ送り

en: No modules are available to uninstall.
ja: アンインストールできるモジュールはありません。

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ja: この権限は、ログイン中ユーザーの役割から継承されます。

en: (active tab)
ja: (アクティブなタブ)

en: The block cannot be placed in this region.
ja: そのブロックはこのリージョンに設置できません。

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Text Formats
ja: テキストフォーマット

en: Last page
ja: 最終ページ

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Version: @module-version
ja: バージョン: @module-version

en: Requires: @module-list
ja: @module-list が必要

en: Required by: @module-list
ja: @module-list に必要

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
ja: マシン名: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ja[0]: 以下の理由により @module.module_name をアンインストールすることができません:
ja[1]: 以下の理由により @module.module_name をアンインストールすることができません:
