Semantic UI (8.x-1.0) - en to lt translation catalogue (25 entries)

en: Home
lt: Pradžia

en: Description
lt: Aprašymas

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Go to previous page
lt: Atgal į buvusį puslapį

en: Go to next page
lt: Toliau į kitą puslapį

en: Breadcrumb
lt: Kelias

en: Add new comment
lt: Komentuoti

en: Uninstall
lt: Pašalinti

en: Select all rows in this table
lt: Pažymėti visas eilutes šioje lentelėje

en: Deselect all rows in this table
lt: Atžymėti visas eilutes šioje lentelėje

en: Installed
lt: Įdiegta

en: Next page
lt: Sekantis puslapis

en: Go to first page
lt: Eiti į pirmą puslapį

en: Go to last page
lt: Eiti į paskutinį puslapį

en: Primary tabs
lt: Pirminės kortelės

en: Secondary tabs
lt: Antrinės kortelės

en: Drag to re-order
lt: Tempkite pertvarkymui

en: Pagination
lt: Puslapiavimas

en: No modules are available to uninstall.
lt: Nėra ką pašalinti.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
lt: Šios teisės yra paveldėtos iš prisijungusio nario rolės.

en: (active tab)
lt: (aktyvi kortelė)

en: The block cannot be placed in this region.
lt: Šiame regione blokai negali būt talpinami.

en: Previous page
lt: Buvęs puslapis

en: Text Formats
lt: Teksto fomatai

en: Submitted by @author_name on @date
lt: Paskelbė @author_name - @date
