Semantic UI (8.x-1.0) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Name
bn: নাম

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Add new comment
bn: নতুন কমেন্ট যুক্ত করুন

en: Uninstall
bn: আনইন্সটল

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত

en: Go to first page
bn: প্রথম পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to last page
bn: শেষ পৃষ্ঠায় যাও

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: (active tab)
bn: (সক্রিয় ট্যাব)

en: Text Formats
bn: লেখার ফরম্যাটসমূহ
