Semantic UI (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Description
tr: Açıklama

en: Name
tr: İsim

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Select all rows in this table
tr: Bu tablodaki tüm satırları seç

en: Deselect all rows in this table
tr: Tablodaki satır seçimini iptal et

en: Installed
tr: Kurulu

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Drag to re-order
tr: Yeniden sıralamak için sürükleyiniz

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: No modules are available to uninstall.
tr: Kaldırılabilecek bir eklenti yok.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
tr: Bu izin, kimliği onaylanmış kullanıcı rolünden devralınmıştır.

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: The block cannot be placed in this region.
tr: Blok bu bölgede yer alamaz.

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Text Formats
tr: Metin Biçimleri

en: Last page
tr: Son sayfa

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Version: @module-version
tr: Sürüm: @module-version

en: Requires: @module-list
tr: Gereken: @module-list

en: Required by: @module-list
tr: Gerektiren: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
tr: Makine adı: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
