Semantic Views (8.x-2.1) - en to pl translation catalogue (15 entries)

en: List
pl: Lista

en: None
pl: Brak

en: Views
pl: Widoki

en: List type
pl: Typ listy

en: Ordered list
pl: Uporządkowana lista

en: Unordered list
pl: Nieuporządkowana lista

en: Row
pl: Wiersz

en: Displays rows one after another.
pl: Wyświetla elementy jeden po drugim.

en: Displays the fields with an optional template.
pl: Wyświetl pola w opcjonalnym szablonie.

en: Semantic Views
pl: Widoki semantyczne

en: Skip empty fields
pl: Pomiń puste pola

en: Grouping title
pl: Tytuł grupy

en: First and last classes
pl: Klasa dla pierwszego i ostatniego wiersza

en: FIRST class attribute
pl: Atrybut klasy dla pierwszego wiersza

en: LAST class attribute
pl: Atrybut klasy dla ostatniego wiersza
