Send Request (8.x-1.0-alpha4) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: User
it: Utente

en: Country code
it: Prefisso internazionale
