SendGrid Integration (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Subject
it: Oggetto

en: Date
it: Data

en: Filename
it: Nome file

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Clicks
it: Clic

en: Attachments
it: Allegati

en: Authentication
it: Autenticazione

en: From name
it: Nome del mittente

en: Extension
it: Estensione

en: Message ID
it: ID Messaggio
