Sentiment Analysis (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Time
uk: Час

en: User ID
uk: ID користувача

en: Bundle
uk: Пакет

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: Textfield size: @size
uk: Розмір текстового поля: @size
