Sentiment Analysis (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Time
id: Waktu

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Bundle
id: Bundel

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: Textfield size: @size
id: Ukuran field teks: @size
