SEO URLs (pretty URLs) (1.0.4) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Action
id: Tindakan

en: Settings
id: Pengaturan

en: View
id: Lihat

en: Content type
id: Jenis konten

en: Created
id: Dibuat

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: No items selected.
id: Tidak ada yang dipilih.

en: Changed
id: Berubah

en: About
id: Tentang

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
id[0]: %action telah diaplikasikan ke @count item.
id[1]: %action telah diaplikasikan ke @count item.

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
id: Tidak ada akses untuk mengeksekusi %action pada @entity_type_label %entity_label.

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
id: Sebuah @entity_type dengan @field_name %value sudah ada.

en: Apply to selected items
id: Terapkan pada yang dipilih

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.
