SEO URLs (pretty URLs) (1.0.4) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Action
ja: アクション

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: View
ja: ビュー

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Created
ja: 作成

en: Filter
ja: フィルター

en: Authored by
ja: 投稿者

en: No items selected.
ja: 項目が選択されていません。

en: Allowed content types
ja: コンテンツタイプの許可

en: Changed
ja: 変更済

en: About
ja: アバウト

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
ja[0]: %action は @count 個のアイテムに適用されています。
ja[1]: %action は @count 個のアイテムに適用されています。

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
ja: @entity_type_label  %entity_label に対して %action を実行する権限がありません。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
ja: @field_name が %value の @entity_type は既に存在します。

en: Apply to selected items
ja: 選択したアイテムに適用

en: There are no @label yet.
ja: @labelはまだありません。

en: Deleted @count content item. | Deleted @count content items.
ja[0]: @count 件のコンテンツを削除しました。
ja[1]: @count 件のコンテンツを削除しました。

en: @count content item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count content items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
ja[0]: 必要な権限が無いため、@count 件のコンテンツが削除されませんでした。
ja[1]: 必要な権限が無いため、@count 件のコンテンツが削除されませんでした。

en: The user ID of the entity author.
ja: エンティティの作者のユーザー ID
