SEO URLs (pretty URLs) (1.0.4) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: View
pt: Ver

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Created
pt: Criado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Authored by
pt: Escrito por

en: No items selected.
pt: Nenhum item foi selecionado.

en: Allowed content types
pt: Tipos de conteúdo permitidos

en: Changed
pt: Alterado

en: About
pt: Sobre

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Canonical URL
pt: URL canônica

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
pt[0]: %action foi aplicada ao item @count.
pt[1]: %action foi aplicada a itens @count.

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
pt: Nenhum acesso para executar %action na @entity_type_label %entity_label.

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
pt: Um @entity_type com @field_name %value já existe.

en: Apply to selected items
pt: Aplicar aos itens selecionados

en: There are no @label yet.
pt: Não existe @label até agora.

en: Deleted @count content item. | Deleted @count content items.
pt[0]: @count item de conteúdo excluído.
pt[1]: @count itens de conteúdo excluídos.

en: @count content item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count content items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
pt[0]: @count item de conteúdo não foi excluído porque você não tem permissões para isso.
pt[1]: @count itens de conteúdo não foram excluídos porque você não tem permissões para isso.
