SEO URLs (pretty URLs) (1.0.5) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Created
fr: Créé

en: Filter
fr: Filtrer

en: Authored by
fr: Écrit par

en: No items selected.
fr: Aucun élément sélectionné.

en: Allowed content types
fr: Types de contenus permis

en: Changed
fr: Modifié

en: About
fr: À propos

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Canonical URL
fr: URL canonique

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
fr[0]: %action a été appliquée à @count élément.
fr[1]: %action a été appliquée à @count éléments.

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
fr: Impossible d'exécuter %action sur l'entité @entity_type_label %entity_label.

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
fr: L'entité @entity_type avec le champ @field_name %value existe déjà.

en: Apply to selected items
fr: Appliquer aux éléments sélectionnés

en: There are no @label yet.
fr: Il n'y a pas encore de @label.

en: Deleted @count content item. | Deleted @count content items.
fr[0]: @count élément de contenu a été supprimé.
fr[1]: @count éléments de contenu ont été supprimés.

en: @count content item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count content items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
fr[0]: @count contenu n'a pas été supprimé car vous n'avez pas les droits nécessaires.
fr[1]: @count contenus n'ont pas été supprimés car vous n'avez pas les droits nécessaires.
