Seos (1.0.1) - en to gl translation catalogue (36 entries)

en: Register
gl: Rexistrar

en: List
gl: Lista

en: Comments
gl: Comentarios

en: On
gl: Activo

en: Search
gl: Buscar

en: Preview
gl: Vista previa

en: Teaser
gl: Resumo

en: Contact
gl: Contacto

en: Off
gl: Desactivado

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Other
gl: Outro

en: Full
gl: Completo

en: Token
gl: Símbolos

en: Paragraph
gl: Parágrafo

en: About
gl: Información

en: Send Message
gl: Enviar mensaxe

en: User account
gl: Conta de usuario

en: Search index
gl: Índice de busca

en: Compact
gl: Compacto

en: Full comment
gl: Comentario completo

en: Full content
gl: Contido completo

en: Taxonomy term page
gl: Páxina de térmos de taxonomía

en: Fallback date format
gl: Formato de data de respaldo

en: Search result highlighting input
gl: Resaltando o resultado da procura

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
gl: D, d/m/Y - H:i

en: HTML Date
gl: Data HTML

en: HTML Datetime
gl: Data e hora HTML

en: HTML Month
gl: Mes HTML

en: HTML Time
gl: Hora HTML

en: HTML Week
gl: Semana HTML

en: HTML Year
gl: Ano HTML

en: HTML Yearless date
gl: Data anual HTML

en: Default long date
gl: Data longa predeterminada

en: Default medium date
gl: Data mediana predeterminada

en: Default short date
gl: Data curta predeterminada

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
gl: d/m/Y - H:i
