Seos (1.0.1) - en to ja translation catalogue (40 entries)

en: Register
ja: 登録

en: List
ja: リスト

en: Comments
ja: コメント

en: On
ja: オン

en: Search
ja: 検索

en: Preview
ja: プレビュー

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Contact
ja: コンタクト

en: Off
ja: オフ

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Mobile
ja: モバイル

en: Other
ja: その他

en: Full
ja: すべて

en: Token
ja: トークン

en: About
ja: アバウト

en: User account
ja: ユーザーアカウント

en: Search index
ja: 検索インデックス

en: Card
ja: カード

en: Compact
ja: コンパクト

en: Full comment
ja: コメント全文

en: Full content
ja: 全文

en: Taxonomy term page
ja: タクソノミータームのページ

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Tablet
ja: タブレット

en: Fallback date format
ja: 予備の日時フォーマット

en: Search result highlighting input
ja: 入力文字をハイライトした検索結果

en: Media library
ja: メディアライブラリー

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
ja: Y/m/d(D) - H:i

en: HTML Date
ja: HTML 日付

en: HTML Datetime
ja: HTML 日時

en: HTML Month
ja: HTML 月

en: HTML Time
ja: HTML 時刻

en: HTML Week
ja: HTML 週

en: HTML Year
ja: HTML 年

en: HTML Yearless date
ja: HTML 年無し日付

en: Default long date
ja: デフォルトの長い日付

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
ja: Y年n月j日(l) - H:i

en: Default medium date
ja: デフォルトの中ぐらいの日付

en: Default short date
ja: デフォルトの短い日付

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ja: Y/m/d - H:i
