Seos (1.0.1) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: List
fa: سجل

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: On
fa: روشن

en: Search
fa: جستجو

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Contact
fa: تماس

en: Off
fa: خاموش

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Other
fa: ساير

en: Full
fa: کامل

en: Token
fa: توکن

en: Paragraph
fa: فقره

en: About
fa: درباره

en: User account
fa: حساب کاربری

en: Search index
fa: شاخص جستجو

en: Compact
fa: فشرده

en: Full comment
fa: نظر کامل

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Taxonomy term page
fa: صفحه کلمه رده بندی

en: Fallback date format
fa: تاریخ بشکل پس جوابی

en: Search result highlighting input
fa: نتیجه پالیدن با درخشان کردن عبارت وارده

en: HTML Date
fa: تاریخ به طریق HTML

en: HTML Datetime
fa: روز و تاریخ به طریقHTML

en: HTML Month
fa: ماه HTML

en: HTML Time
fa: وقت HTML

en: HTML Week
fa: هفته HTML

en: HTML Year
fa: سال HTML

en: HTML Yearless date
fa: تاریخ بی سال HTML

en: Default long date
fa: تاریخ طویل مفروض

en: Default medium date
fa: تاریخ متوسط مفروض

en: Default short date
fa: تاریخ کوتاه مفروض
