Seos (1.0.1) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Register
tr: Kaydol

en: List
tr: Liste

en: Comments
tr: Yorumlar

en: On
tr: Açık

en: Search
tr: Ara

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Teaser
tr: Özet

en: Contact
tr: İletişim

en: Off
tr: Kapalı

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Other
tr: Diğer

en: Full
tr: Tam

en: Token
tr: Simge

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: About
tr: Hakkında

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: Search index
tr: Dizinde ara

en: Card
tr: Kart

en: Compact
tr: Sade

en: Full comment
tr: Tüm yorum

en: Full content
tr: Tüm içerik

en: Taxonomy term page
tr: Sınıflandırma (taksonomi) terimleri sayfası

en: Fallback date format
tr: Yedek tarih biçimi

en: Search result highlighting input
tr: Aranan ifadenin vurgulandığı arama sonucu

en: HTML Date
tr: HTML Tarihi

en: HTML Datetime
tr: HTML Tarih Saat

en: HTML Month
tr: HTML Ay

en: HTML Time
tr: HTML Zaman

en: HTML Week
tr: HTML Hafta

en: HTML Year
tr: HTML Yıl

en: HTML Yearless date
tr: HTML Yılsız tarih

en: Default long date
tr: Varsayılan uzun tarih

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
tr: l, F j, Y - H:i [PHP tarih biçimi]

en: Default medium date
tr: Varsayılan orta tarih

en: Default short date
tr: Varsayılan kısa tarih
