Seos (1.0.1) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Register
hi: पंजीकृत

en: List
hi: सूची

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: On
hi: चालू

en: Search
hi: खोज

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Contact
hi: संपर्क

en: RSS
hi: आरएसएस

en: Off
hi: बंद

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Other
hi: अन्य

en: Full
hi: पूरा

en: About
hi: के बारे में

en: User account
hi: सदस्य खाता

en: Search index
hi: खोज अनुक्रमणिका

en: Card
hi: कार्ड

en: Compact
hi: सघन

en: Full comment
hi: सम्पूर्ण कमेन्ट

en: Full content
hi: पूरी सामग्री

en: Taxonomy term page
hi: वर्गीकरण शब्द

en: Fallback date format
hi: निवर्तन दिनांक के स्वरूप

en: Search result highlighting input
hi: खोज परिणाम हाइलाइटिंग इनपुट

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
hi: डी, एम / डी / वाई - एच :i

en: HTML Date
hi: एचटीएमएल तारीख

en: HTML Datetime
hi: एचटीएमएल दिनांक समय

en: HTML Month
hi: एचटीएमएल महीने

en: HTML Time
hi: एचटीएमएल समय

en: HTML Week
hi: एचटीएमएल सप्ताह

en: HTML Year
hi: एचटीएमएल वर्ष

en: HTML Yearless date
hi: HTML वर्ष रहित तिथि

en: Default long date
hi: डिफ़ॉल्ट लंबे तारीख

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
hi: एल, एफ जे, वाई - एच :i

en: Default medium date
hi: डिफ़ॉल्ट मध्यम तारीख

en: Default short date
hi: डिफ़ॉल्ट छोटा दिनांक

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
hi: एम / डी / वाई - एच :i
