Seos (1.0.1) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Register
ru: Регистрация

en: List
ru: Список

en: Comments
ru: Комментарии

en: On
ru: Вкл

en: Search
ru: Поиск

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Teaser
ru: Анонс

en: Contact
ru: Контакт

en: Off
ru: Выкл

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Mobile
ru: Мобильный

en: Other
ru: Другое

en: Full
ru: Полный

en: Token
ru: Токен

en: Paragraph
ru: Параграф

en: About
ru: Информация

en: Send Message
ru: Отправить сообщение

en: User account
ru: Учётная запись пользователя

en: Search index
ru: Поисковый индекс

en: Card
ru: Карточка

en: Compact
ru: Компактный

en: Desktop
ru: Десктоп

en: Full comment
ru: Комментарий полностью

en: Full content
ru: Полная версия

en: Taxonomy term page
ru: Страница термина таксономии

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Tablet
ru: Планшет

en: Fallback date format
ru: Резервный формат даты

en: Search result highlighting input
ru: Подсвеченный ввод в результатах поиска

en: Media library
ru: Медиа-библиотека

en: HTML Date
ru: Дата HTML

en: HTML Datetime
ru: Дата и время HTML

en: HTML Month
ru: HTML Месяц

en: HTML Time
ru: HTML Время

en: HTML Week
ru: HTML Неделя

en: HTML Year
ru: Год HTML

en: HTML Yearless date
ru: Дата без года HTML

en: Default long date
ru: Длинная дата по умолчанию

en: Default medium date
ru: Средняя дата по умолчанию

en: Default short date
ru: Короткая дата по умолчанию
