Seos (1.0.1) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Register
uk: Реєстрація

en: List
uk: Список

en: Comments
uk: Коментарі

en: On
uk: Увімкнено

en: Search
uk: Пошук

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Teaser
uk: Анонс

en: Contact
uk: Контакт

en: Off
uk: Вимкнено

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Other
uk: Інше

en: Full
uk: Повністю

en: Token
uk: Замінник

en: Paragraph
uk: Абзац

en: About
uk: Про модуль

en: Send Message
uk: Надіслати повідомлення

en: User account
uk: Обліковий запис користувача

en: Search index
uk: Пошуковий індекс

en: Card
uk: Картка

en: Compact
uk: Компактний

en: Desktop
uk: Стільниця

en: Full comment
uk: Повний коментар

en: Full content
uk: Повний вміст

en: Taxonomy term page
uk: Сторінка терміна таксономії

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Tablet
uk: Планшет

en: Leave a Reply
uk: Напишіть відгук

en: Fallback date format
uk: Резервний формат дати

en: Search result highlighting input
uk: Підсвічене введення результатів пошуку

en: Media library
uk: Медіатека

en: HTML Date
uk: Дата HTML

en: HTML Datetime
uk: Дата і час HTML

en: HTML Month
uk: Місяць HTML

en: HTML Time
uk: Час HTML

en: HTML Week
uk: Тиждень HTML

en: HTML Year
uk: Рік HTML

en: HTML Yearless date
uk: Дата без року HTML

en: Default long date
uk: Базова довга дата

en: Default medium date
uk: Базова середня дата

en: Default short date
uk: Базова коротка дата
