Server Notice (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Created
de: Erstellt

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Notice
de: Hinweis

en: Colour
de: Farbe

en: The user ID of the node author.
de: Die Benutzer-ID vom Autor des Inhalts.

en: The record UUID.
de: Die Datensatz-UUID.

en: The date when the redirect was created.
de: Das Datum, an dem die Umleitung erstellt wurde.
