Server Notice (8.x-1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Notice
fr: Information

en: About
fr: À propos

en: Uses
fr: Utilisations

en: Colour
fr: Couleur

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: The user ID of the node author.
fr: L'identifiant (ID) de l'utilisateur auteur du nœud.

en: The record UUID.
fr: L'identifiant universel (UUID) de l'enregistrement.

en: The date when the redirect was created.
fr: La date de création de la redirection.
