Services (8.x-4.0-beta1) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: List
fa: فهرست

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Resources
fa: منابع

en: Edit
fa: ویرایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Configure
fa: پیکربندی

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Definition
fa: تعریف

en: Machine name
fa: نام ماشینی
