Services (8.x-4.0-beta2) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Resources
tr: Kaynaklar

en: Edit
tr: Düzenle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: User
tr: Kullanıcı

en: Configure
tr: Yapılandır

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Definition
tr: Tanım

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Endpoint
tr: Uç nokta
